PO POŠKODBI

Novaković se je vrnil brez gola

Objavljeno 24. januar 2012 12.15 | Posodobljeno 23. januar 2012 16.15 | Piše: Tomica Šuljič

Slovenski reprezentant Milivoje Novaković je zaigral po štirih mesecih.

V tekoči sezoni ni učinkovit kot minula leta, toda zaradi poškodbe ni mogel pokazati vsega, kar zna in zmore (foto: Reuters).

WOLFSBURG – Ta konec tedna se je v Nemčiji začela druga polovica nogometnega prvenstva, ob šokantnem petkovem porazu Bayerna z 1 : 3 proti Borusii iz Mönchengladbacha pa je bilo za nas najzanimivejše srečanje v Wolfsburgu, kjer je gostoval Köln, v njegovih vrstah pa sta po dolgem času zaigrala oba slovenska legionarja, ki si tam služita kruh. Po poškodbi, ki jo je staknil prvega oktobra lani, je namreč v vrhu napada kozličkov (kot imenujejo Kölnčane) ob standardnem Mišu Brečku znova zaigral Milivoje Novaković. Novagol je letos odigral zgolj osem srečanj, na katerih je zabil dva gola; razlog za to pa je poškodba kolka, ki si jo je naš reprezentant zdravil od začetka oktobra. Ob tem se je po manjši poškodbi vrnil tudi prvi zvezdnik kozličkov Lukas Podolski, tako da sta po dolgem času oba sodelovala v napadu. Toda prva lastovka še ne prinese pomladi.

Požrtvovalen, a neučinkovit

Novaković je odigral celotno sobotno srečanje (enako kot Brečko) in pokazal, da se vrača v igralno formo, a kljub vsemu vloženemu trudu, mukam in tekanju ni bil uspešen. Köln se v uvodu tekme ni toliko branil kot v nadaljevanju, lepe priložnosti za goste sta v prvi polovici uvodnega polčasa imela Podolski in Novaković, ki je na tekmi sprožil dva strela na vrata. Nevarnejši je bil tisti v 22. minuti, ko je prejel lepo podajo, a je zmanjkalo ostrine pri jalovem udarcu s kakšnih sedmih metrov, ki ga je vratar Wolfsburga Diego Benaglio odbil.

Köln je vse pogosteje pretil le še iz nasprotnih napadov, Wolfsburgov pritisk pa je prinesel edini zadetek srečanja v 78. minuti, ko je z glavo zabil zadetek Sebastian Polter. Da Novaković še ni povsem v formi, ki ga je do zdaj krasila v dresu Kölna, kaže tudi razmerje med dobljenimi in izgubljenimi dvoboji na sobotnem srečanju: 13-krat je bil uspešen on, 15-krat nasprotniki. Vendarle pa je tudi v takšni izdaji z nekaj uspelimi potezami opomnil, kakšen potencial ima. Toda za Novagolove dosežke in zadetke ne bo dovolj zgolj njegova vrnitev, ampak bo moral počakati tudi na Podolskega, Mateja Jajala in preostale soigralce.