Naš golgeter stavi na Španijo

Objavljeno 08. julij 2010 12.56 | Posodobljeno 08. julij 2010 12.56 | Piše: B. R.

Komentator Ermin Šiljak pred sklepnim dejanjem SP 2010

Furijasti Španci
Ermin Šiljak je zadnji polfinalni obračun med Nemčijo in Španijo spremljal pred domačim televizorjem v počitniški rezidenci. Bil je navdušen.

»Španija je zasluženo v finalu, vsaj po prikazani igri sodeč. Včeraj so že od prve minute prikazali bistveno več kot Nemci, ti pa so me negativno presenetili. Igrali so zelo zadržano, niso imeli prave želje po napredovanju, bili so preprosto premalo borbeni. Mislim, da je bila to njihova najslabša tekma na tem svetovnem prvenstvu. Definitvno sem od njih pričakoval večjo agresivnost, ki so jo pokazali v prejšnjih tekmah. Zdaj pač niso razvili svoje igre. So me pa včeraj  z agresivnostjo presenetili Španci, ki so dobili vse žoge. Že v uvodnih minutah so imeli prvo resno priložnost, a kaj pomagajo priložnosti, treba je zadeti. Rezultat 1 : 0 in zaslužena zmaga furije.«

Šiljo nestrpno pričakuje nedeljsko sklepno dejanje svetovnega prvenstva v Južni Afriki.

»Stavim na Španijo, ki je v rahli prednosti. Ta reprezentanca ima izjemne posameznike, ki igrajo v vrhunskih klubih. Večina jih prihaja iz Barceloninega moštva, kar pomeni, da se igralci dobro poznajo med seboj in so uigrani. Ne smemo pozabiti, da gre za aktualne evropske prvake. Na drugi strani imajo Nizozemci le tri vrhunske igralce, to je njihov trio Sneijder-Robben-Van Bommel. Kljub temu ne smemo pozabiti, da so Nizozemci na poti do finala premagali Dance, Japonce, Kamerunce, Slovake, Brazilce in Urugvajce. Mislim, da bo tekma zanimiva,« je bil po dveh lepih polfinalnih predstavah zgovoren nekdanji golgeter slovenske reprezetance.