Mladi slovenski smučarski tekačici osvojili zlato in srebro

Objavljeno 24. februar 2012 18.18 | Posodobljeno 24. februar 2012 18.19 | Piše: Mi. S., STA

Vrhunski slovenski dosežek je s četrtim mestom dopolnila še Anja Eržen.

Nika Razinger in Lea Enifalt.

ERZURUM – Slovenski smučarski tekačici Nika Razinger in Lea Einfalt sta na mladinskem svetovnem prvenstvu v Erzurumu dosegli odlično uvrstitev. Razingerjeva je v skiatlonu (5 km klasično in 5 km prosto) osvojila naslov prvakinje, Einfaltova pa je bila druga.

Tretje mesto je osvojila Rusinja Nadežda Šunjajeva, medtem ko je že tako vrhunski slovenski dosežek s četrtim mestom dopolnila še Anja Eržen. Eva Sever Rus je bila 16.

»Šlo mi je zelo dobro, imela sem zelo dobre smučke. Super,« se je smejalo Razingerjevi, ki ni pričakovala zmage, sploh prve slovenske na takem tekaškem tekmovanju. »Zadovoljna bi bila že z desetim mestom, to pa je super. Začela sem bolj tako in celo padla, potem pa mi je šlo vse bolje, še zlasti v drsalnem koraku. Nato pa sem videla, da smo ostale same Slovenke in sem šla do konca,« je ob največjem uspehu v karieri še dejala 18-letna Razingerjeva, ki je Einfaltovi ušla na zadnjem hribu in povečala prednost še v spustu.

Odlično predstavo tekačic z drugim mestom potrdila Lea Einfalt

»Zelo presenečena in vesela sem bila, ker sem se večer prej počutila zelo slabo. Imela sem vročino in zvijalo me je, ker sem se zastrupila s hrano. Zjutraj je bilo v redu, vendar kolajne nisem pričakovala,« je povedala 17-letna tekačica Merkurja. Dodala je še: »Svoj cilj sem že dosegla s kolajno v Innsbrucku, v Turčijo sem prišla bolj sproščeno, saj v tej konkurenci lahko tekmujem še dve leti. To je res velik napredek.«

Anja Eržen je pristala na mestu tik za kolajnami

»Nisem pričakovala takega rezultata, ker sem že malo iz forme. Tekma je bila zame presenečenje. Smuči so bile najboljše, kar sem jih kdaj imela. Takega dosežka res nisem pričakovala,« je poudarila Erženova, ki upa, da bodo dekleta dober nastop ponovila tudi v nedeljski štafetni preizkušnji na 4 x 3,3 km.

Med mladinci je v teku na 10 km klasično in 10 km prosto zmagal Rus Sergej Ustjugov pred rojakom Artemom Malcevom in Norvežanom Sindrejem Bjoernestadom Skarom. Matjaž Gorjanc je zasedel 18. mesto, Mark Klinar pa je bil 45. med 80 uvrščenimi tekmovalci.