Messi in Ronaldo izenačena

Objavljeno 15. april 2012 11.02 | Posodobljeno 15. april 2012 11.02 | Piše: P. J., STA

Med zvezdnikoma Barcelone in Reala se bije neizprosen boj za naziv najboljšega.

Kdo je boljši?

MADRID – Superzvezdnika španskega nogometa Cristiano Ronaldo in Lionel Messi nadaljujeta neizprosen boj za strelski primat v elitnem španskem nogometnem prvenstvu. Zvezdnik Reala Ronaldo je z 41. golom postavil rekord španske prve lige. A je njegov dosežek manj kot dve uri kasneje izenačil prvi zvezdnik Barcelone Messi.

Kateri je boljši?

Ronaldo se je med strelce vpisal v 74. minuti tekme in popeljal Real do vodstva z 2 : 1, končni izid je bil 3:1 za Real v tekmi s Sportingom iz Gijona. Portugalec je v lanski sezoni nanizal 40 golov.

Kmalu za Portugalcem je do 41. prvenstvenega zadetka sezone prišel še Argentinec Messi, ki je zabil dva gola ob zmagi Barcelone nad Levantejem v Valencii z 2 : 1, in sicer v 64. in 72. minuti, ko je bil uspešen izvajalec 11-metrovke. Do konca španskega prvenstva je še pet krogov, Ronaldo in Messi svoj izkupiček tako lahko še povečata.

Barcelona je z zmago v gosteh zadržala štiri točke zaostanka za Realom iz Madrida, vsi pa že z nestrpnostjo pričakujemo naslednji konec tedna, ko prihaja Real v Barcelono.