HOKEJ

Medveščak doma porazil Tilio Olimpijo

Objavljeno 03. februar 2012 23.41 | Posodobljeno 03. februar 2012 23.42 | Piše: P. J., STA

Z izidom 1 : 3 so morali premoč priznati domačinom. Tekma je bila zanimiva tudi zaradi vremenskih razmer.

ZAGREB – Hokejisti Tilie Olimpije so v tekmi 6. kroga drugega dela lige Ebel v gosteh izgubili z zagrebškim Medveščakom z 1 : 3 (1 : 0, 0 : 2, 0 : 1). Ljubljanski hokejisti so pred današnjo tekmo v drugem delu prvenstva dobili zadnje tri dvoboje doma, tudi proti aktualnim prvakom iz Salzburga in lanskim finalistom iz Celovca. A na tekmi, ki so jo Zagrebčani pripravili na odprtem drsališču na Šalati, so morali priznati premoč domačim, čeprav so po prvi tretjini vodili in še štirikrat zadeli okvir gola. V boju za tretje mesto so zdaj po točkah izenačeni Olimpija, Celovec in Sapa.

Tekma v hudih zimskih razmerah

Potem ko so zeleno-beli pred tremi tedni gostovali v veliki zagrebški Areni v okviru zagrebške hokejske vročice, so bili tokrat spet del športnega spektakla v hrvaški prestolnici. Medveščak je namreč pripravil še dve tekmi z imenom »zimska klasika« (druga bo v nedeljo s Celovčani) na odprtem drsališču. Razmere so bile res prvinske in zimske, saj je med tekmo snežilo in pihalo, temperature pa so bile zelo nizke. Večji del tekme plošček sploh ni drsel po ledeni ploskvi, tako da so imeli igralci veliko težav pri nadzoru igre.

V prvi tretjini, ko sta se obe moštvi še spoznavali z razmerami, so se gostje hitreje privadili in tudi dosegli vodilni gol. Z modre črte je sprožil Scott Hotham, Brock McBride pa je spremenil smer ploščku in presenetil vratarja Michaela Ouzasa. Dve minuti pozneje je imel priložnost še Justin Taylor, a je zgrešil plošček. Pri domačih je 37 sekund pred koncem sam zadrsal proti Matiji Pintariču, a se ni znašel v snegu pred vrati.

Koren zadel za končnih 3 : 1

Domači pa so silovito začeli drugi del. Po 78 sekundah so izenačili, z igralcem več pa potem tudi prišli do vodstva. Od 34. minute pa do konca druge tretjine so imeli Zmaji popolno premoč, saj so si priigrali kar nekaj priložnosti. Miha Verlič je dvakrat zadel okvir gola, Žiga Pance pa je iz bližine meril mimo vrat.

V zadnji tretjini se je nadaljevala podobno slika. Žiga Pance je bil spet sam pred vratarjem, pa ni zadel. Verlič pa je še tretjič na tekmi zadel okvir gola. Sledila je kazen, ko je Slovenec v zagrebškem dresu Gal Koren dosegel končnih 3 : 1, a deset sekund pred tem je okvir vrat zadel še John Hughes. Gostje so na koncu poskušali še brez vratarja, pri tem pa se je zgodilo neobičajno bližnje srečanje med sodnikom, ki ni videl vratarja Pintariča, ter mladim ljubljanskim igralcem. Na srečo pa Pintarič po trčenju in pristanku na ledu ni utrpel hujših posledic.

V naslednjem krogu se bodo Zmaji v nedeljo doma pomerili z vodilno ekipo iz Linza, ki je prav danes doživel šele prvi poraz v tem delu tekmovanja.