Krka klonila v Litvi

Objavljeno 13. december 2011 08.40 | Posodobljeno 13. december 2011 08.40 | Piše: T. L./STA

Obe ekipi sta se sicer že uvrstili med najboljših 16.

V naslednjem krogu v petek, 9. decembra, bo Krka gostila Helios.

VILNA – Košarkarji novomeške Krke so v tekmi petega kroga skupine F evropskega pokala v Vilni včeraj zvečer izgubili proti Lietuvos Rytasu z 72 : 82 (18 : 15, 40 : 35, 59 : 60). Obe ekipi sta se sicer že uvrstili v nadaljevanje tekmovanja med najboljših 16. V šestem krogu pokala bo Krka 20. decembra v Novem mestu gostila francoski Le Mans.

Potem ko je Krka v zadnjem času doživela veliko sprememb – na trenerski stolček je sedel Aleksander Sekulić, ekipi se je pridružil Mustafa Abdul Hamid, zapustil pa jo je center Jerome Jordan, ki se seli v ligo NBA –, je morala na gostovanje k vodilni ekipi, ki je tako še edina neporažena v tej skupini.

Odličen začetek Krke

Novomeščani so sicer tekmo odlično začeli in na prvi odmor odšli s +3, prednost pa so ob polčasu še povišali na pet točk. V tretji četrtini so gostitelji najprej predvsem po zaslugi odlične igre Tyresa Ricea izenačili na 53 : 53, a so se jim krkaši še naprej dobro upirali. Pred zadnjo četrtino so imeli domači le točko prednosti (60 : 59).

(Pre)visoki Litovci

Zadnjih 10 minut so gostitelji odločneje začeli in hitro pobegnili na štiri točke prednosti, kar je bila njihova najvišja prednost na tekmi. A pokazalo se je, da se Novomeščani z zgolj enim pravim centrom Smiljanom Pavičem težko merijo z visokimi litovskimi košarkarji, ki so prednost iz minute v minuto višali. Prišli so na +10 (71 : 61), nato na 77 : 64, tekmo pa se je končala z zmago domačih za 10 točk.

V novomeški ekipi so bili najbolj razpoloženi Jimmy Baxter s 14 točkami, Pavič je zbral 13 točk in 9 skokov, Abdul Hamid pa 11 točk. Najboljši strelec večera pa je bil igralec domače ekipe, Rice, ki je zbral 16 točk, temu pa je dodal še 7 podaj.