Krka doživela nov poraz

Objavljeno 28. januar 2012 22.16 | Posodobljeno 28. januar 2012 22.19 | Piše: Mi. S., STA

Košarkarji Krke so v 17. krogu lige ABA izgubili s Partizanom s 70 : 79.

Veliki domači košarkarski derbi med Zmaji in Krko

NOVO MESTO – Košarkarji Krke so v ligi ABA zabeležili še en poraz, skupno ob evropskem pokalu že sedmega, kar pomeni, da letos še niso okusili slasti zmage, njihov zadnji uspeh pa ima zdaj že več kot mesec dni dolgo brado.

Novomeščani, ki jih je nekaj ur pred tekmo zapustil ameriški branilec Ben Hansbrough, ta je na zadnjih tekmah nosil pomembno breme, so bili pred zadnjimi 10 minutami še v igri za zmago, a so sklepno četrtino začeli katastrofalno – v slabih osmih minutah so dosegli le dva koša, kar so izkušeni Beograjčani kaznovali in po dveh zaporednih porazih 12. zmagali.

Slab začetek

Krka je slabo začela tudi tekmo samo, saj so gostje dobili prvi del igre s 23 : 14, v 17. minuti pa so si nabrali že 15 točk prednosti (42 : 27). Vseeno se varovanci Aleksandra Sekulića niso predali, se že do odmora približali na 38 : 46, v tretji četrtini pa ob dobri igri v napadu prišli le na nekaj točk zaostanka. Načrt o popolnem preobratu se jim je izjalovil že v uvodnih minutah zadnje četrtine, ko jim nikakor ni uspelo zadeti koša, tako da je Partizan zlahka dosegel izid 74 : 61 in dve točki.

Krko prihodnjo soboto čaka še ena zahtevna preizkušnja pred domačimi gledalci, in sicer gostovanje zagrebške Cedevite z Matjažem Smodišem na čelu.