»Kristan številka ena, Razingar pravi kapetan«

Objavljeno 16. april 2012 00.45 | Posodobljeno 16. april 2012 00.45 | Piše: D.P.

Ivo Jan in Tomaž Vnuk sta bila bolj kot z igro zadovoljna s tremi točkami.

Umetniški vtis bo šel v pozabo, štejejo tri točke.

LJUBLJANA – Britanci so pokazali zobe, 10.000 gledalcev in stožiška ledena lepotica z nekaj lužami na terenu je trepetala skoraj do zadnje minute, na koncu pa je rezultat 3 : 2 vendarle bil zadosten razlog za slavje.

Šteje zmaga

»To je bila izredno težka tekma, zmaga je prigarana in zaslužena. Slovenska reprezentanca je z nekaj sreče le ugnala nepopustljive Otočane. To šteje,« je po tekmi dejal nekdanji reprezentant Tomaž Vnuk. »Bistveno je, da smo ostali v igri za končni cilj,« je opomnil legendarni Rajc na pomen zmage na uvodni tekmi.

Ko se Britancem igra

»Vedeli smo, da bo težko proti Britancem, ki spet na začetku prvenstva igrajo dobro. Želijo si uspeh, še enkrat so se izkazali za neugodnega tekmeca,« je pristavil Ivo Jan, Vnuk pa je opozoril, da so nasprotniki igrali organizirano, svojo podjetnost pa so pokazali v drugi četrtini, ki so jo dobili z 1 : 0, po osmih sekundah zadnje tretjine pa so jim sodniki celo razveljavili zadetek. »Hoteli so igrati, ne le nabijati plošček. V drugi četrtini so spretno prihajali v pozicijo 2 na 1 in 3 na 2 in enkrat tudi zadeli.«

Pohvale za kapetana in Lixa

Ivo Jan je izpostavil dve imeni – kapetana Tomaža Razingarja in vratarja Roberta Kristana. »Tomaž bo vedno dal tisto, kar je treba. Pokazal je, zakaj je kapetan in da sploh ni pomembno, v katerem napadu igra. Robert pa je zame najboljši vratar v Sloveniji, igralcem daje gotovost, saj obrani, kar je treba.«