Kopitar in soigralci izločili Vancouver

Objavljeno 23. april 2012 10.10 | Posodobljeno 23. april 2012 10.10 | Piše: D. P., STA

V konferenčnem polfinalu jih čaka ekipa St. Louis Blues.

Kralji z Anžetom Kopitarjem do napredovanja.

VANCOUVER – Anže Kopitar je s svojo losangeleško druščino napredoval v drugi krog končnice prvenstva severnoameriške hokejske lige NHL. Kralji so v peti tekmi konferenčnega četrtfinala z 2 : 1 v gosteh premagali Vancouver in se s skupnim izidom 4 : 1 v zmagah prebili v konferenčni polfinale, v katerem se bodo merili z ekipo St. Louis Blues.

Vodilna ekipa končala sezono

Najuspešnejša ekipa rednega dela lige Vancouver Canucks se je tako ustavila že v prvem krogu končnice, napredovala pa je komaj osmouvrščena ekipa zahodne konference.

Kopiju 23 minut

Odločitev na zadnji tekmi prvega kroga je padla šele po podaljšku, Kralje pa je v naslednji krog popeljal Jaret Stoll v peti minuti podaljška. Vancouver je povedel z golom Šveda Henrika Sedina v prvi tretjini, Brad Richardson pa je izenačil na 1 : 1 v tretji in gostujočemu moštvu priigral podaljšek. Kopitar se tokrat ni vpisal v strelsko statistiko, na ledu je sicer prebil več kot 23 minut in je ostal pri treh neuspešnih strelih proti vratom.