ODMEVI

»Kdaj smo imeli z Angleži lahko tekmo?«

Objavljeno 16. april 2012 01.16 | Posodobljeno 16. april 2012 01.16 | Piše: D. P., STA

V slovenskem taboru so vsi v en glas poudarjali zahtevnost uvodne preizkušnje.

LJUBLJANA – Sloveniji je uspelo, da je prvenstvo na domačih tleh začela z zmago. S 3 : 2 so varovanci Matjaža Kopitarja odpravili Britance.

Matjaž Kopitar, selektor Slovenije: »Vsi vemo, zakaj smo tukaj. Tekma je bila težka, te tri točke pa bomo vzeli z veseljem in šli na počitek. Še enkrat poudarjam: kdaj smo imeli z Angleži lahko tekmo? Nikoli. Na podlagi tega sem to pričakoval, čeprav sem upal, da bo drugače. Lahko smo zadovoljni, da smo vzeli točke. Zdaj je treba ohladiti glave in igrati bolj strateško, z izdelanimi napadi. Oni so tipično severnoameriško moštvo, na meji prekrškov, in ko začutijo priložnost, dobijo velike oči in so zelo zelo nevarni.«

Tomaž Razingar, kapetan Slovenije: »Težka tekma. Omenil bi točke, igra ni bila najboljša. Prva tretjina je bila zelo dobra, nato smo dovolili izenačenje. Realizacija bo morala biti boljša, predvsem pa se bomo morali držati svoje igre. Tekma je bila odprta do zadnjih minut, na koncu pa pomembna zmaga pred odličnim občinstvom. Malo nervoze je bilo, prvič smo igrali v Stožicah in zavedali smo se, da je start na prvenstvu izredno pomemben.«

Aleš Mušič, napadalec Slovenije: »Začeli smo zelo dobro in takoj povedli, sledil je nesrečen gol. V drugi tretjini smo spet nesrečno prejeli gol. V tretji smo začeli zapirati prostor, igrali smo bolje in ni bilo luknje v srednji tretjini, z borbo pa smo prišli do zaslužene zmage. Na trenutke bi res lahko več streljali, preveč smo iskali lahke gole.«

Mitja Robar, branilec Slovenije: »Sami smo se zavedali, da ne bo lahko. Še posebej, ker je prva tekma in se to malo pozna v glavah. Vsak želi pokazati več, na trenutke smo igrali, kot se nismo dogovorili. Takrat so tekmeci prihajali do priložnosti. Ampak pomembna je zmaga in tri točke ter to, da se lahko v miru pripravimo na jutrišnjo tekmo.«

Doug Christiansen, pomočnik trenerja Velike Britanije: »Tekma je bila odlična in obe ekipi sta se predstavili na borbeni ravni. Žal nam je, da nismo izkoristili priložnosti na začetku tretje tretjine, po drugi strani pa vemo, da na tako visoki kakovostni ravni prvenstev ne smeš delati napak, mi pa smo nazadnje naredili eno preveč. Zdaj nas čaka že takoj tekma z Avstrijo, ki ne bo nič lažja, a moram pohvaliti tudi dobro vzdušje v dvorani in upam, da bomo igrali podobno kot danes.«