TIVOLI

Hokejisti nadigrali Norvežane

Objavljeno 15. december 2011 23.11 | Posodobljeno 15. december 2011 23.11 | Piše: T. L./STA

Tekmo v Tivoliju je spremljalo malo gledalcev, že prvo akcijo pa so Slovenci začinili z zadetkom.

Naši v akciji proti Norvežanom.

LJUBLJANA – Slovenska hokejska reprezentanca je na prvi tekmi turnirja Euro Challenge v Ljubljani premagala Norveško s 4 : 1 (1 : 1, 2 : 0, 1 : 0). Na prvi tekmi turnirja je popoldne Rusija II premagala Francijo s 4 : 2 (1 : 0, 1 : 0, 2 : 2). Slovenija se bo v drugem krogu v petek ob 19.15 pomerila z drugo rusko zasedbo.

Težave s poškodobami

Selektor Matjaž Kopitar ima za ljubljanski turnir na voljo nekaj več igralcev, saj je ritem štirih zaporednih tekem (upoštevajoč še sredino prijateljsko tekmo s Švico) precej naporen. A so se že takoj začele težave s poškodbami, saj si je Anže Ropret proti Švici izpahnil ramo in že zapustil reprezentanco. Pred dvobojem z Norveško se je ekipi pridružil še David Rodman, Kopitar pa je dal priložnost še Matevžu Ermanu in Mihi Brusu. V vratih je tokrat začel Andrej Hočevar.

Zadetek domačih v 48. sekundi

Začetek je bil, pred sicer zelo skromnim številom gledalcev v Tivoliju, po okusu slovenskih igralcev. Že prvo akcijo so Slovenci začinili z zadetkom, ko je v 48. sekundi tekme po podaji Aleša Mušiča plošček za hrbet Larsa Haugena spravil branilec Sabahudin Kovačevič. Norvežani so imeli prvi na ledu igralca več, vendar pred vrati Hočevarja niso priigrali nevarnejših priložnosti. Slovenija je spet zapretila na polovici tretjine, a sta strela Erica Panceta in Mitje Šivica postala plen Haugena. Slovenci so nato v 16. minuti, ko so imeli na ledu igralca manj, prejeli izenačujoči zadetek, nato pa so spet povedli domači.

Druga tretjina je bila precej raztrgana in s številnimi izključitvami, med drugim sta si v lase skočila Žiga Pance in Tommy Kristansen ter predčasno končala tekmo, Slovenci pa so vmes prišli do tretjega gola, ko je lepo akcijo, tudi s podajo norveškemu branilcu med nogami pred golom, z neubranljivim strelom končal Robert Sabolič.

Norvežani napadli tudi s šestimi

Slovenija do konca dvoboja ni imela večjih težav pri branjenju vodstva, Hočevar pa ni več klonil niti v zadnjih dveh minutah, ko so tekmeci iz vrat potegnili Haugena in zaigrali s šestimi v polju. Za piko na i je z zadetkom v nebranjena vrata poskrbel David Rodman.

V reprezentančni garderobi se pred petkovo tekmo z Rusi spet obeta nekaj menjav. Zaradi klubskih obveznosti bosta odšla Kovačevič in Rok Tičar, njuni mesti pa bosta zapolnila »Šveda« Žiga Pavlin in Andrej Hebar.