FOTO + VIDEO

Giantsi spet premočni za Patriote, Coughlin v zgodovino

Objavljeno 06. februar 2012 10.34 | Posodobljeno 06. februar 2012 10.34 | Piše: D. P., STA

Za najboljšega igralca tekme je bil imenovan Eli Manning.

INDIANAPOLIS – Moštvo severnoameriškega nogometa New York Giants si je z zmago z 21 : 17 nad New England Patriotsi priborilo naslov prvaka lige NFL. New York Giants so naslov najboljšega na tokratnem 46. superbovlu (Super Bowl) v Indianapolisu osvojili že četrtič v zgodovini – po letih 1987, 1991 in 2008.

Skoraj 70.000 gledalcev

Finale se tudi v svoji 46. ponovitvi ni izneveril tradiciji. Množice gledalcev pred malimi zasloni, poln štadion v Indianapolisu, v živo si je tekmo na kraju samem ogledalo 68.658 gledalcev, rekordno dragi oglasni bloki med premori, odlični šov Madonne med polčasom in nepredvidljivost končnega izida vse do zadnjega sodnikovega žvižga v ponedeljkovih jutranjih urah niso pustili spati tudi marsikaterega Slovenca.

Drugi poraz po letu 2008

Ekipa New England Patriots je drevi še drugič po letu 2008 morala priznati premoč newyorškim Velikanom. Tem so več možnosti za zmago pripisovale tudi stavnice, a so do nje prišli šele v zadnjih minutah tekme. Pred štirimi leti so Domoljube ugnali s 17 : 14, tokrat z 21 : 17. New York je tekmo sinoči bolje začel, povedel z 9 : 0, nato pa v 34. minuti vodstvo moral prepustiti ekipi iz Bostona. Ta je v 34. minuti povedla s 17 : 9. New York se je približal na 15 : 17 nato pa je Ahmadu Bradshawu minuto pred koncem uspelo zmagovalno polaganje (touchdown), s katerim so Velikani spet osvojili pokal Vincea Lombardija.

Coughlin za zgodovino

Za najboljšega igralca tekme je bil imenovan Eli Manning, ki je tako dokončno stopil iz sence starejšega brata Peytona (Indianapolis Colts), njegovi soigralci pa so po tekmi plesali kot otroci in proslavljali naslov prvaka. Giantsi so si finale priborili šele z zmagama v zadnjih dveh krogih rednega dela, zato je bil osvojeni naslov še toliko slajši. »To je preprosto veličastno,« je po zmagi dejal Eli Manning. »Najboljši občutek v poklicnem športu je, ko osvojiš superbovl,« pa je dejal trener New York Giants Tom Coughlin, ki je s 65 leti postal najstarejši trener prvak lige NFL.

Madonna navdušila

V premoru med polčasom, ki poleg končnega izida zanima množice, je nastopila Madonna in pri svojih 53 letih postregla s šovom, kot se za kraljico popa spodobi. Na odru so se ji med drugim pridružili še LMFAO, Nicki Minaj, Mia in glasbeno plesna točka je bila vredna ogleda. Sinočnji superbovl, ki velja tudi za nekakšen kazalnik uspešnosti ameriškega gospodarstva (polminutni oglasni blok je stal 3,5 milijona dolarjev), je pred televizorje pritegnil preko 100 milijonov Američanov, šport pa ima v zadnjih letih tudi vse več navdušencev po vsem svetu.