Dugonjič bi medaljo, četverica v vodo

Objavljeno 08. december 2011 19.41 | Posodobljeno 08. december 2011 19.41 | Piše: D. P./STA

Formo stopnjuje tudi Peter Mankoč.

Damir Dugonjič plava in študira v ZDA.

SZCZECIN – Slovenski plavalci so nad pričakovanji začeli letošnje evropsko prvenstvo v 25-metrskih bazenih na Poljskem in si priplavali kar štiri petkove finale. Najbližje odličju je Damir Dugonjič, ki se je na 100 prsno kot četrti uvrstil med finaliste stare celine, že v predtekmovanju pa je dosegel tretji izid dneva.

Žbogar presenetil

Formo stopnjuje tudi ilirijan Peter Mankoč, lani dobitnik medalje na 100 delfin, ki je nadgradil dosežek iz predtekmovanja in se z 51,23 kot šesti uvrstil v finale, presenečenje dneva pa je bil še drugi osebni rekord Radovljičana Robija Žbogarja na tej razdalji.

Četverica v vodo

Četrta slovenska finalistka je triglavanka Anja Čarman, ki je na 100 hrbtno dvakrat prebila mejo 59 sekund, dosežek 58,54 pa je zadostoval za sedmi dosežek polfinala. V petek bodo v predtekmovanju nastopili še Tjaša Vozel na 200 prsno, Nina Sovinek iz Olimpije na 100 mešano, svoj prvi nastop pa bosta imeli tudi mladi Ravenčanki Tjaša Oder in Tamara Miller na 800 prosto.