Dragić jih je dobil po nosu

Objavljeno 21. februar 2012 09.29 | Posodobljeno 21. februar 2012 09.30 | Piše: Mo. S., STA

Ekipa Gorana Dragića je ponoči zmagala, Udrihova pa izgubila.

Goran Dragić.

HOUSTON – V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta na parket stopila oba slovenska igralca. Goran Dragić je s Houston Rocketsi gostil moštvo Memphis Grizzlies in se veselil zmage s 97 : 93, Milwaukee Bucks Bena Udriha pa je doma izgubil proti ekipi Orlando Magic z 90 : 93. Dragić je igral 15 minut, dosegel pa je šest točk, tri skoke, dve podaji in dve ukradeni žogi.

Za zmago Raket sta največ točk prispevala Kyle Lowry, ki se je ustavil pri 24 točkah, Kevin Martin pa je dal dve manj. Na drugi strani je Rudy Gay dosegel 23 točk. Dragić se je v tretji četrtini boril za žogo z Dantejem Cunninghamom, ob trčenju obeh košarkarjev pa jo je nekoliko skupil prav slovenski reprezentant, ki je dobil udarec v nos. Za nekaj sekund je zapustil igrišče, da so ga pregledali, a se je hitro vrnil.

Udrihova ekipa izgubila v končnici

Udrih je za Milwaukee igral malo, zbral je le osem minut, v tem času pa je v svojo statistiko vpisal dva skoka. Prvi strelec tekme je bil Orlandov center Dwight Howard z 28 točkami, za Buckse pa je 22 točk dal Brandon Jennings. Ekipa slovenskega košarkarja je minuto pred koncem imela dve točki prednosti, a je nato izgubila v končnici tekme.