Celjani kljub porazu v polfinalu

Objavljeno 24. marec 2012 22.59 | Posodobljeno 24. marec 2012 22.59 | Piše: Mo. S., STA

V torek bodo na Dunaju dobili polfinalnega tekmeca.

Dejan Perić.

LIZBONA – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na povratni tekmi četrtfinala pokala pokalnih zmagovalcev v gosteh izgubili proti Benfici z 31 : 30 (15 : 16), a se kljub temu uvrstili v polfinale tega tekmovanja. Celjani so na prvi tekmi doma zmagali z 29 : 23.

Z minimalno prednostjo na odmor

Gostitelji so tekmo začeli odločno, v 14. minuti vodili z 9 : 6, nakar je moral celjski strateg Vladan Matić poseči po minuti odmora. Ta je očitno zalegla, saj so kmalu ne le izničili zaostanek, temveč tudi povedli. Z minimalno prednostjo so šli tudi na glavni odmor.

Težave v obrambi

Drugi del so malce bolje začeli domači, ki so hitro izenačili, Celjani pa so imeli nekaj težav z obrambo domačih. Kljub temu so brez posebnih težav ohranjali stik z Benfico in ji niso dovolili niti najmanjšega pobega. Malce več težav je nastalo po izključitvi Nemanje Zelenovića, po kateri so domači znova povedli za dva oziroma tri gole.

Na koncu izgubili

Matić je spet posegel po minuti odmora in ta je v končnici tekme v celjsko igro vnesla več zbranosti. Slovenski predstavnik je v ključnih trenutkih izid vnovič poravnal, Portugalcem pa nato do konca ni ostalo dovolj časa, volje in moči, da bi lahko kakor koli ogrozili celjsko napredovanje. Za tolažbo pa so vendarle vpisali zmago, do katere so prišli z unovčeno sedemmetrovko že po izteku časa.

V torek bodo na Dunaju dobili polfinalnega tekmeca, možni tekmeci pa so Flensburg, Aragon in bržčas Gummersbach.