Budućnost za 21 točk premagala Sagadinove varovance

Objavljeno 28. januar 2012 23.36 | Posodobljeno 28. januar 2012 23.36 | Piše: Mo. S., STA

Košarkarji Budućnosti so tako uspešno končali skoraj teden bivanja v Sloveniji.

Zmago Sagadin.

DOMŽALE – Košarkarji Heliosa so v 17. krogu lige ABA izgubili z Budućnostjo s 60 : 81 (15 : 15, 27 : 31, 39 : 56). Košarkarji Budućnosti so tako uspešno končali skoraj teden bivanja v Sloveniji; v torek so v Novem mestu v okviru evropskega pokala premagali Krko, v Domžalah pa so zabeležili še 13. zmago v jadranski druščini in se povzpeli na drugo mesto na lestvici.

Usodna tretja četrtina

Varovanci trenerja Zmaga Sagadina so v prvih 20 minutah še sledili ritmu gostov, ko pa so ti v nadaljevanju stisnili v obrambi in s kolektivno igro razširili napadalne različice, je Helios izgubil priključek. Budućnost je tretji del igre dobila s 25 : 12, si pred zadnjimi 10 minutami priigrala 17 točk prednosti in zanesljivo vknjižila dve točki.

Nerazpoloženi Gay

Ob nerazpoloženem organizatorju igre Earlu Gayu, ki je v 26 minutah na parketu zbral le tri točke in tako za več kot deset točk zaostal za svojim povprečjem, so največ točk pri Heliosu dosegli Klemen Prepelič (16), Dražen Bubnič (15) in Drago Pašalić (14).

Helios bo tekmo naslednjega kroga igral že v petek, 3. februarja, in sicer doma proti Zagrebu.