Biatlon: Jakov Fak je svetovni prvak

Objavljeno 06. marec 2012 17.36 | Posodobljeno 06. marec 2012 18.49 | Piše: P. J., STA

Slovenski uspeh je s petim mestom dopolnil Klemen Bauer.

Jakov Fak.

RUHPOLDING – Slovenski biatlonec Jakov Fak je na svetovnem prvenstvu v nemškem Ruhpoldingu osvojil zlato medaljo na 20-kilometrski preizkušnji. Fak je z enim zgrešenim strelom za sedem sekund premagal Francoza Simona Fourcada. Uspeh Slovenije je dopolnil še Klemen Bauer, ki je prav tako zgrešil le eno tarčo, s petim mestom (+ 16,6).

Tretje mesto je osvojil Čeh Jaroslav Sokoup (+ 12,3; 1). Tretji slovenski biatlonec Janez Marič je s tremi zgrešenimi streli (+ 3:33) končal na 34. mestu. Peter Dokl (+ 7:29,1; 4) je bil 84.

»Super občutek, ko prideš na cilj kot prvi. Na dveh streliščih sem bil nekoliko zadaj, na koncu sem 'borbal' do zadnjega metra in mi je uspelo. Zahvalil bi se vsem, ki so mi pomagali. Treba je bilo ostati zbran in miren,« je takoj po zmagi za Radio Slovenija dejal Fak.