Banvit premočen za Krko

Objavljeno 17. januar 2012 21.49 | Posodobljeno 17. januar 2012 21.49 | Piše: S. U., STA

Banvit – Krka 77 : 65

Krka do pomembne zmage v gosteh

BANDIRMA – Košarkarji novomeške Krke so v prvem krogu drugega dela evropskega pokala (skupina K) v gosteh pri Banvitu izgubili s 65 : 77 (15 : 21, 33 : 40, 49 : 57).

Manjkal je Pavić

Košarkarji Banvita do zdaj v evropskem pokalu v domači dvorani še niso izgubili, zmagoviti niz pa so obdržali tudi po tekmi s Krko. Slednja se jim je sicer zoperstavila brez Smiljana Pavića, ki po poškodbi še ni nared. Krkaši so uvodno četrtino dobro začeli, povedli za štiri točke (8 : 4), nato pa so gostitelji izkoristili njihove napake in jih pri deseti točki ujeli. Izenačeno je bilo še ob 15. točki, nato pa so turški košarkarji »pobegnili« in uvodni del tekme končali s šestimi točkami naskoka. Tudi v drugi četrtini so gostitelji držali prednost in jo tik pred odhodom na odmor med polčasoma povišali na +9. Uroš Lučić je po podaji Simona Petrova s košem tik pred koncem polčasa zaostanek Novomeščanov znižal na sedem točk.

Usodna zadnja četrtina

Takoj po odmoru so domači prednost s trojko povišali na +10, nato pa še na +13, kar je bila najvišja prednost dotlej. A gostje so se le zbudili in se dobro borili, a Jure Balažič je šele sredi tretje četrtine dosegel prvi koš iz igre, in sicer trojko. Čeprav so zaostajali že za 16 točk, so pred odločilnim zadnjim delom igre prednost gostiteljev znižali na osem točk. V zadnji četrtini pa so novomeški košarkarji povsem popustili, saj so igralci turškega moštva prednost višali iz minute v minuto; najvišja je bila +16 (71 : 55). A gostom je do konca tekme vsaj malo uspelo zaustaviti razigrane domačine in zaostanek ob koncu znižati na 12 točk. Najboljši košarkar v zmagoviti ekipi je bil Serkan Erdogan s 14 točkami, Chuck Davis in Keith Simmons pa sta jih k zmagi dodala 12 oziroma 11, pri krkaših pa sta bila danes na parketu najboljša Zoran Dragić s 13 točkami in Uroš Lučić z desetimi.

V skupini K med »top 16« se v prvem krogu merita še Spartak St. Peterburg, kjer sta Jure Zdovc in Miha Zupan, in Budućnost.

V naslednjem krogu bodo košarkarji Krke v torek, 24. januarja, gostili Budućnost.