SUPERVELESLALOM

Zmagal je Reichelt, Klemen Kosi je bil 10.

Objavljeno 05. februar 2015 22.21 | Posodobljeno 05. februar 2015 22.21 | Piše: STA, P. Pa.

Presenetil je Dustin Cook, ki je bil drugi. Kjetil Jansrud je bil četrti, Bode Miller pa je gro padel.

BEAVER CREEK – Avstrijski alpski smučar Hannes Reichelt (1:15,68) je zmagovalec superveleslaloma na svetovnem prvenstvu v Beaver Creeku. Drugo mesto je presenetljivo osvojil Kanadčan Dustin Cook (+0,11), tretji pa je bil Francoz Adrien Theaux (+0,24). Slovenec Klemen Kosi (+0,71) je bil 10., tekmo pa je končalo 38 tekmovalcev od 66, kolikor jih je bilo na startu.

Nastopila sta še dva Slovenca, Martin Čater (+2,24) je za zdaj 28., Boštjan Kline pa je odstopil.

»To je bila ena mojih skritih želja, vožnja mi je res dobro uspela. Dobro sem peljal po večini proge, potem se mi je zgodila napaka pred ciljem. Dostikrat sem bil že blizu dobrega rezultata in danes moram biti kljub tej napaki zadovoljen, trud se mi je poplačal. Imel sem super razmere, gladko progo, saj sem startal takoj po televizijskem odmoru in so pred mano zgladili teren. Čudil sem se, kako lahko tako hitro vozim in ali sem sploh na pravi progi. Razmere so bile res zelo dobre,« je v izjavi za TV Slovenija dejal najviše uvrščeni Slovenec Kosi.