Vonnova osmešila tekmice, Tina Maze četrta

Objavljeno 19. januar 2015 11.56 | Posodobljeno 19. januar 2015 13.33 | Piše: Mo. S.

Američanka je s 63. zmago postavila rekord med alpskimi smučarkami.

Tina Maze.

CORTINA D'AMPEZZO – V italijanski Cortini d'Ampezzo je bil superveleslalom alpskih smučark. Tekma bi morala biti že v nedeljo, a se je program zaradi močnega sneženja za en dan prestavil.

Lindsey Vonn prva na večni lestvici

Novo zmago si je prismučala Američanka Lindsey Vonn, ki je s kar 85 stotinkami sekunde prehitela Avstrijko Anno Fenninger. Za njo se je uvrstila Tina Weirather, naša Tina Maze pa je osvojila četrto mesto z zaostankom 99 stotink sekunde. Isti čas je dosegla tudi Avstrijka Cornelia Hütter. Na 18. tekmi svetovnega pokala v tej sezoni se je Črnjanka že 11. uvrstila med prvih pet.

Vonnova je danes dosegla že 63. zmago in tako postala prva alpska smučarka v zgodovini, ki ji je to uspelo.

Ilka Štuhec je dosegla 21. čas (+ 2,99), Vanja Brodnik (56) je odstopila, Ana Drev (57) pa je z zaostankom skoraj sedmih sekund osvojila 39. mesto.