NHL

Objavljeno 22. december 2013 09.39 | Posodobljeno 22. december 2013 09.39 | Piše: STA, P. J.

Moštvo Los Angeles Kings je na domačem terenu premagalo Colorado Avalanche.

LOS ANGELES – Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma premagala Colorado Avalanche s 3 : 2. Srečanje je v kazenskih strelih odločil slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je bil v rednem delu tudi podajalec pri prvem zadetku na tekmi, s katerim je domača zasedba povedla.

Čeh Jaromir Jagr se je z Markom Messierjem izenačil na sedmem mestu liste strelcev v zgodovini lige. V šesti minuti tretje tretjine je zadel za New Jersey Devils v dvoboju z ekipo Washington Capitals za zmago po podaljšku s 5 : 4. Enainštiridesetletnik je dosegel trinajsti gol v sezoni in 694. zadetek v karieri. Na čelu lestvice je legendarni Wayne Gretzky (894).