NHL

Objavljeno 27. april 2014 10.01 | Posodobljeno 27. april 2014 10.01 | Piše: P. J.

Kralji imajo odprte možnosti, da znova osvojijo prestižni pokal.

SAN JOSE – Moštvu Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings je v peti tekmi uspelo premagati San Jose Sharks. Tekmo so dobili z 3 : 0, Kopitarjevi pa tako ostajajo v igri za nastop v končnici lige NHL in za ponovno osvojitev prestižnega Stanleyjevega pokala. Šesta tekma se bo odvila že jutri. Izid v dobljenih tekmah pa je trenutno 2 : 3 za San Jose.

V prvi tretjini sta dominirala Tyler Toffoli in Anže Kopitar, ki je dal drugi gol na tekmi. Prvega je po podaji Tannerja Pearsona in Aleca Martineza v 8:09 prispeval Toffoli, Kopitar pa je v 12.52 mojstrsko zadel po podaji Dustina Browna. Končni izid 3 : 0 je postavil Jeff Carter, ki je zadel po nekaj sekundah igre v drugi tretjini. Podala sta Marian Gaborik in Drew Doughty.

Za najboljšega igralca tekme je bil izbran vratar Johnathan Quick, ki mu je uspelo ubraniti 30 strelov na gol.