NHL

Objavljeno 29. april 2014 09.26 | Posodobljeno 29. april 2014 09.28 | Piše: STA, D. P.

Sedmo tekmo bosta igrala tudi Colorado in Minnesota.

Kralji Anžeta Kopitarja so zmagali, o napredovanju bo odločala 7. tekma.

LOS ANGELES – Hokejisti Los Angelesa so ponoči s 4 : 1 ugnali San Jose in si priigrali sedmo, odločilno tekmo za preboj v drugi krog končnice na zahodu. Slovenski reprezentant Anže Kopitar je na tekmi dosegel kar dva gola in podajo, vse v zadnjem delu igre.

Kopitar je bil glavni akter zmage domačih. Dvakrat je zadel tudi Justin Williams, v 52. minuti na podajo Kopitarja za 2 : 1, nato pa je Kopitar v 54. in 55. minuti poskrbel za slavje v Los Angelesu. Za goste je zadel James Sheppard.

Na 3 : 3 je izenačen tudi obračun med Minnesoto in Coloradom, saj so prvi ponoči zmagali s 5 : 2. Pittsburgh pa je s 4 : 3 ugnal Columbus in napredoval s 4 : 2 v zmagah.