DESKANJE

V Moskvi napredoval le Marguč

Objavljeno 23. februar 2013 14.51 | Posodobljeno 23. februar 2013 14.51 | Piše: P. J., STA

V osmini finala se bo pomeril z Italijanom Marchomom.

MOSKVA – Slovenski deskar Rok Marguč se je uvrstil v izločilne boje zadnjega letošnjega paralelnega slaloma za svetovni pokal v ruski prestolnici. Med slovenskimi predstavniki in predstavnicami je bil uspešen le Marguč, ki je dosegel 16. čas kvalifikacij, zadnje mesto, ki je še peljalo v osmino finala.

Marguč se bo v osmini finala, ki se začne ob 16.30, pomeril z najhitrejšim v kvalifikacijah Italijanom Aaronom Marchom. Zelo kratke vožnje so potekale v središču Moskve, na železni konstrukciji, po kateri je speljana 189 metrov dolga proga.

Blizu napredovanja je bil Jernej Demšar, ki je postavil 19. čas, Rok Flander je bil 22., Jure Hafner 25., Žan Košir, ki je imel možnost postati letos najboljši v paralelnem slalomu, šele 44., Izidor Šušteršič pa je bil diskvalificiran. V ženski konkurenci je Gloria Kotnik zasedla 33., Iva Polanec pa 35. mesto.