Uvod na Pokljuki Soukalovi, Slovenke razočarale

Objavljeno 18. december 2014 16.48 | Posodobljeno 18. december 2014 16.49 | Piše: STA, Mo. S.

Teja Gregorin je z dvema zgrešenima streloma končala na 34. mestu.

Zmagovalka Soukalova.

POKLJUKA – Biatlonke so na Pokljuki opravile s sprintersko 7,5-kilometrsko preizkušnjo. Najboljša je bila Čehinja Gabriela Soukalova, 18,4 sekunde pred Italijanko Dorotheo Wierer, ki je morala enkrat v kazenski krog, in 24,7 sekunde pred Ukrajinko Val Semerenko, ki je imela tako kot zmagovalka stoodstotni strelski izkupiček.

Najboljša Slovenka je bila Teja Gregorin na 34. mestu, ki je stoje zgrešila dva strela in zaostala minuto in pol. Ostale Slovenke so bile daleč od najboljših 60, ki so se uvrstile na sobotno zasledovanje. Andreja Mali je zgrešila dvakrat in bila 75., Anja Eržen je zgrešila štirikrat in se uvrstila na 80. mesto, mlada Urška Poje pa je bila zadnja, 95. Za Malijevo, Erženovo in Pojetovo je bil današnji nastop tudi edini letos na Pokljuki.