Tina z odličnim začetkom, nato jo je »zmanjkalo«

Objavljeno 24. januar 2015 13.31 | Posodobljeno 24. januar 2015 13.31 | Piše: T. L.

Tinine zdravstvene težave so bile prehuda ovira.

Tina Maze.

ST. MORITZ – V švicarskem St. Moritzu je bil v sončnem vremenu in na odlično pripravljeni progi ženski smuk za svetovni pokal. Na startu je bila tudi Tina Maze s številko 18. Začela je odlično, nato pa je čedalje bolj popuščala in v cilj pripeljala z 1,74 sekunde zaostanka za vodilno Švicarko Laro Gut, kar je bilo dovolj le za končno 18. mesto. Lindsey Vonn je po hudi napaki v spodnjem delu proge zaostala za Gutovo 2,08 sekunde in bila komaj 23. Druga je bila na koncu Anna Fenninger, ki je s tem izdatno zmanjšala zaostanek za Tino v skupnem seštevku (985 : 721, prej 972 : 641).

Ilka Štuhec je s številko 25 prismučala na 11. mesto, 43 stotink pred Tino. Vanja Brodnik (38) je zaostala za 3,17 sekunde in je osvojila 37. mesto, Ana Bucik s številko 64 pa zadnje, 58. (+ 8,75).