SMUK

Tina v cilj kot prva

Objavljeno 07. marec 2015 12.19 | Posodobljeno 07. marec 2015 12.35 | Piše: K. K.

Odlično je odpeljala Ilka Štuhec.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN – Naša šampionka Tina Maze je v cilj današnjega smuka prismučala kot prva. Vodstvo je sicer nato prevzela Tina Weirather. Prehitela jo je tudi Anna Fenninger, ki je zdaj v lovu na veliki kristalni globus za Tino le še 24 točk. Odlično je šlo Ilki Štuhec, ki je začela tekmo s številko 1 in vodstvo obdržala vse do naše Tine, ki je startala s številko 16., na koncu pa je zasedla 5. mesto – pred njo se je uvrstila še Nicole Hosp.

Košir stavi na Tino, Vogrinec na Anno

Pred dnevi smo za mnenje, kako se bo izšla tekma med Tino in Anno, povprašali poznavalce. Jure Košir stavi na Tino: »Mislim, da je Tina toliko izkušena, da bo pokazala zobe in osvojila veliki kristalni globus.«

Drugače meni Tone Vogrinec: »Bojim se, da je prednost premajhna. Da bo na koncu usoden Maribor, ko ni osvojila točk. Mislim, da je Anna Fenninger v življenjski formi, in na sporedu so večinoma discipline, ki gredo njej na roko. Zelo težko bo za Tino.«