SP V HOKEJU

Sodniki razkurili Kopitarja: Slovaška je morala zmagati

Objavljeno 06. maj 2015 01.17 | Posodobljeno 06. maj 2015 01.33 | Piše: Rok Tamše

Selektor slovenske reprezentance Matjaž Kopitar po porazu s Slovaško razočaran in jezen na sodnike.

Selektor Matjaž Kopitar z mladimi močmi v Belorusijo

OSTRAVA – Selektor slovenskih hokejistov Matjaž Kopitar je po porazu s Slovaško (1 : 3), še tretjem na svetovnem prvenstvu na Češkem, na novinarsko konferenco prišel besen – kot ris.

Njegova uvodna uradna izjava je bila zgolj tole: »Mislim, da je bila dobra hokejska tekma.« Videlo se je, da v njem kar vre od nezadovoljstva, a se zaveda, da ne sme javno komentirati sojenja. Na vprašanje, ali so za poraz Slovenije krivi sodniki, je na konferenci odgovoril: »V svoji igralski in trenerski karieri sem odigral in vodil veliko tekem, tako da sem videl marsikaj. Danes pa sem spet videl nekaj novega. Ne bom sodil o ničemer, ker nisem zato tukaj. Toda ker ste že vprašali, ste verjetno kaj takšnega videli.«

Sporni dogodek je izključitev Aleša Mušiča pred izenačujočim golom Andreja Meszarosa v 48. minuti. Sodniki so ga za dve minuti poslali na klop z izgovorom, da je namerno premaknil vrata in tako zaustavil napad nasprotnikov. Kopitar nam je kasneje pojasnil: »Če ste tudi vsi vi videli to ...Tega ne smem komentirati. Zelo ponosen sem na svoje fante, dobro smo igrali, vse je bilo v glavnem v redu. V zadnji tretjini smo dobili šest kazenskih minut, Slovaki pa niti ene. Sledile so si ena za drugo, sami ste videli, kakšne kazni so bile. Očitno to mora biti tako. Žal mi je samo, da nismo pri vodstvu z 1 : 0 dosegli še kakšnega gola, pa bi morda bilo vse drugače. Zdaj je, kar je, nima smisla objokovati tega.«

Za končno zmago je dva gola prispeval Marian Gaborik, tretjega za Slovaško v zadnjih sekundah v prazna vrata risov.

Za Slovenijo sledi dan počitka, v četrtek pa je na vrsti tekma s Finsko. Risi so v skupini B še brez osvojene točke, tako kot Norvežani. Tudi z njimi bodo še igrali, na programu so še štiri tekme, pomeril se bodo še z ZDA in Dansko.