Ruski hokejisti še edini neporaženi

Objavljeno 13. maj 2014 00.51 | Posodobljeno 13. maj 2014 00.52 | Piše: STA, Mo. S.

Američane so premagali s 6 : 1.

Utrinek s srečanja med Češko in Kanado.

MINSK – Hokejska reprezentanca Rusije je še edina neporažena ekipa na svetovnem prvenstvu v Minsku. Rusi zvezdniki so derbi skupine B z ZDA dobili s 6 : 1, Kanada pa je s 4 : 3 ugnala Češko. Slovaška je bila s 5 : 3 boljša od Francije, Švica pa je še naprej brez zmage, s 3 : 4 je izgubila proti Belorusiji.

Uvodna tekma četrtega dne na SP je novo razočaranje prinesla svetovnim podprvakom Švicarjem, ki so s 3 : 4 izgubili proti Belorusiji. Domača reprezentanca je dosegla drugo zmago, junak tekme pa je bil Sergej Kosticin, ki je dvakrat zadel, nato pa z lepo podajo zaposlil soigralca. Na pravem mestu je bil v 58. minuti Mihail Grabovski, ki je svoji ekipi priigral lep položaj za preboj v četrtfinale.

Polom Slovakov

Nič bolje ne gre Slovakom, ki so s 3 : 5 izgubili proti Franciji. Slovaki so sicer prvo tretjino dobili, tudi po drugi vodili s 3 : 1, nato pa doživeli pravi polom. V 51. minuti oziroma v razmiku 26 sekund so prejeli dva gola, uspešna sta bila Baptiste Amar in Antoine Roussel (oba sta tekmo sicer končala z dvema goloma), Damine Fluery je v 57. minuti zadel za 4 : 3, končni izid pa je 28 sekund pred koncem postavil Roussel, ki je zadel prazen gol.

Zvečer sta se za vrh skupine B pomerila ZDA in Rusija, dvoboj pa je prepričljivo s 6 : 1 dobila Rusija, ki je še edina neporažena na prvenstvu v Minsku. Rusija je že prvo tretjino dobila z 2 : 0, uspešna sta bila Nikolaj Kuljomin in Aleksander Ovečkin. Dokončno je bil zmagovalec znan po drugi tretjini, ki so jo Rusi dobili s 4 : 1.

Obračun Češke in Kanade je pripadel Kanadi s 4 : 3. Prvo ime tekme je bil Joel Ward, ki je dosegel gol in podajo, zadeli pa so še Matt Read, Nathan MacKinnon in Morgan Rielly. Za Češko so dosegli gole Roman Červenka, Jiří  Novotny in Tomaš Hertl.