SVETOVNI POKAL

Robi vabi v Planico

Objavljeno 18. marec 2013 17.39 | Posodobljeno 18. marec 2013 17.39 | Piše: M. U.

Robert Kranjec na tekmi za svetovni pokal smučarjev skakalcev v Oslu doskočil na tretje mesto.

Robert Kranjec je obljubil skakalni ognjemet v Planici.

Holmenkollen je meka smučarskih skokov. Prav tako Planica. In za totedenski praznik v dolini pod Poncami je bila uvod prav tekma v norveškem zimskem raju. Daljave in številke za svetovni pokal gor ali dol, užitek je bil predvsem estetski. Smučarji skakalci so na veliki napravi pokazali odlično predstavo, rezultatsko pa se je izšlo tudi Robertu Kranjcu. Po prvi seriji je vodil, na koncu pa končal kot tretji. Dejstvo je, da so Poljaki v drugem delu sezone očitno pridobili samozavest in se po zlatem odličju Kamila Stocha na veliki skakalnici na svetovnem prvenstvu v Predazzu in po moštvenem bronu tudi predvsem psihično sprostili.

Slovesni konec sezone v Planici

Udarili so tudi tokrat. Zanimivo, prvo mesto v Oslu sta si razdelila Piotr Žyla in Avstrijec Gregor Schlierenzauer. Stoch, prvi na zadnjih dveh tekmah, se je tokrat že videl na stopničkah, a taktično tveganje trenerja z nižjim zaletnim mestom in slab skok sta ga z drugega potisnila na četrto mesto. Od drugih slovenskih predstavnikov se je na norveškem nebu izprsil Peter Prevc; po prvem nizu skokov je bil 23., v drugo je napredoval na 15. mesto. Ob odličnih skokih pa je bistvo vsega holmenkollenskega praznika v tem, da so Norvežani na lep poznozimski dan uživali v enem od športov, ki je za njih tradicionalen. In podobno bo v Planici za slovesni konec sezone; v petek in nedeljo posamično, v soboto pa ekipno skakanje za točke. Svetovni pokal je sicer že osvojil Schlieri, Leteči Kranjec je pred Poncami na sedmem, Prevc pa na desetem mestu. »Škoda, da vremenske razmere Robertu na koncu niso dovoljevale daljšega skoka. Pripravljen sem bil tudi znižati zaletno mesto tako, kot je bilo pri Stochu. A ko sem videl njegov nastop, sem preprosto pustil zaletno mesto višje. Zelo sem vesel, da je Robi končal na stopničkah. V prvi seriji sem Petru zaletno mesto znižal za dve mesti, a se je enako odločila žirija za vse naslednje skakalce. Sicer pa je v meki smučarskih skokov na Holmenkollnu biti na stopničkah v svetovnem pokalu največ, kar je mogoče,« je navrgel Goran Janus, glavni trener slovenskih orlov.