HOKEJ

Risi porazili Ukrajince

Objavljeno 24. april 2014 09.45 | Posodobljeno 24. april 2014 10.35 | Piše: STA, P. J.

Slovenci so zmagali s 5 : 3.

SEUL – Slovenska hokejska reprezentanca je v tekmi 4. kroga svetovnega prvenstva divizije I (skupina A) v Južni Koreji dosegla tretjo zmago. Slovenci so s 5 : 3 (2 : 0, 0 : 2, 3 : 1) premagali Ukrajino. Za Slovenijo so zadeli Miha Štebih (13.), Jan Urbas (19.), Aleš Mušič (43.), Jan Muršak (47.) in Boštjan Goličič (58.).

Danes bosta na sporedu še tekmi Madžarska – Avstrija (ob 9. uri) in Japonska – Južna Koreja (ob 12.30).

Miha Štebih, strelec prvega gola je povedal, da so začeli, kot so si želeli. »Povedli smo z 2 : 0, nadzorovali tekmo, nato pa je v drugi tretjini prišel padec in trikrat zapored smo imeli igralca manj. To je Ukrajina izkoristila, saj je v tem elementu igre najmočnejša. Pokazali smo, da imamo pravi karakter in srce. Vrnili smo se v igro in na koncu tudi zmagali.«

Aleš Mušič je dodal, da so prvo tretjino odigrali na zelo visoki ravni. »Ukrajini smo pustili malo priložnosti za zadetek. Toda nato je izkoristila igro ob igralcu več. Kljub zaostanku smo ostali zbrani, ves čas smo verjeli v zmago in v tretji tretjini pokazali veliko srce in zasluženo zmagali.«

»Ko smo vodili z 2 : 0, smo nekako nehali igrati,« je dejal Boštjan Goličič, strelec zadnjega gola. »Ukrajini smo pustili preveč prostora, zato so njeni igralci prišli v našo tretjino. Naredili smo preveč prekrškov, s tem pa Ukrajini omogočili zadetke in vodstvo. Pokazali smo pravi karakter, da igramo do konca, smo prava ekipa in lahko zmagamo tudi na tekmah, kjer prihaja do preobratov.«