SMUČARSKI SKOKI

Prevc zmagal na poletni veliki nagradi v Wisli

Objavljeno 26. julij 2014 22.08 | Posodobljeno 26. julij 2014 22.08 | Piše: STA, S. U.

Peter je odličen že na samem začetku poletne sezone.

WISLA – Peter Prevc (415,2 točke) je zmagal na poletni veliki nagradi v smučarskih skokih v Wisli na Poljskem. Drugo mesto na prvi letošnji poletni preizkušnji skakalcev je osvojil Poljak Piotr Žyla (398,5), tretji pa je bil Nemec Andreas Wellinger (392,0).

Novi tekmovalni sistem

Prevc je na napravi v poljskem smučarskem središču postavil najdaljše znamke s 134,5, 132 in 129,5 metra dolžine. V Wisli namreč Fis preizkuša novi tekmovalni sistem, kjer se točke iz kvalifikacij prenesejo tudi na tekmo; 48 skakalcev so na današnji tekmi razdelili v štiri skupine, pri čemer v finale napreduje zgolj najboljših šest iz vsake skupine.

Žrtev novega sistema je bil danes med drugimi tudi dvakratni olimpijski prvak Poljak Kamil Stoch, ki po spodletelem skoku v kvalifikacijah ni imel možnosti za uvrstitev v finalno serijo. Tomaž Naglič je osvojil 23. mesto, medtem ko so Robert Kranjec, Matjaž Pungertar, Nejc Dežman in Jurij Tepeš ostali brez finalne preizkušnje. Kranjec je bil 29., Pungertar 30., Dežman 34., Tepeš 44., Rok Justin pa 52. Slednji se je poslovil že po kvalifikacijah.