Ponosni bratje Prevc: sestrica Nika preskočila še starejše deklice

Objavljeno 08. februar 2016 09.06 | Posodobljeno 08. februar 2016 09.06 | Piše: S. U.

V Kranju je potekalo državno prvenstvo za tekmovalke v kategoriji do 13 let.

Kot vse kaže, gre Nika po stopinjah starejšega brata.

KRANJ – Poročali smo že, da so smučarski skoki v družini Prevc res šport številka ena, kar potrjujejo tudi uspehi 10-letne Nike, sestrice skakalnih asov Petra, Ceneta in Domna. Njihova mlajša sestrica je namreč med dekleti konec januarja prepričljivo zmagala na skakalnici v Sebenjah za naslov državnega prvaka v smučarskih skokih v starostni kategoriji do 11 let.image

Pretekli konec tedna pa je na skakalnici v Kranju potekalo še državno prvenstvo za tekmovalke v kategoriji do 13 let. Na 43,5 metra veliki napravi je Nika skočila 37,5 in 39,5 metra, bila prepričljivo najboljša v obeh serijah in drugouvrščeno Evo Krek premagala za 12,4 točke. Tretja je bila Lara Logar. Drugo in tretje mesto sta sicer osvojili dve leti starejši skakalki od Nike, poroča Planet TV.

Za prihodnost ženskih smučarskih skokov pri nas se torej ni bati ...