VELESLALOM

Polom Ane Drev

Objavljeno 24. januar 2017 10.29 | Posodobljeno 24. januar 2017 14.36 | Piše: STA, Mo. S.

Drevova danes s startno številko sedem, ki pa ji ni prinesla sreče.

KRONPLATZ – Slovenska smučarka Ana Drev, ki je bila po prvi vožnji veleslaloma v Kronplaztu peta, je v drugi naredila veliko napako, se par vratic pred ciljem dobesedno zaustavila in na koncu za zmagovalko Federico Brignone zaostala več kot štiri sekunde. To je bilo sicer dovolj za 29. mesto.

Italijanka Federica Brignone je torej zmagovalka. Drugo mesto je pripadlo najboljši veleslalomistki zime Francozinji Tessi Worley (+0,55), za popolni italijanski dan pa je s tretjim mestom poskrbela Marta Bassino (+0,57). Najboljša Slovenka je bila na 15. mestu Meta Hrovat (+2,14).

V finalu so nastopile kar štiri Slovenke in vse osvojile točke. Osemnajstletna Hrovatova je s 15. mestom dosegla najboljši dosežek v svetovnem pokalu. V svojem prvem veleslalomskem finalu se je prvič v karieri zavihtela med prvo petnajsterico. Tina Robnik je bila 25. (+3,35), 26. mesto (+3,83) je pripadlo Ani Bucik, ki je s tem dosegla osebni dosežek s prvimi veleslalomskimi točkami v svetovnem pokalu.