Norvežanom štafeta v Ruhpoldingu, Slovenci 16.

Objavljeno 15. januar 2016 21.51 | Posodobljeno 15. januar 2016 21.51 | Piše: STA, Mo. S.

Naši fantje so za Norvežani zaostali štiri minute.

Jakov Fak.

RUHPOLDING – Norvežani Ole Einar Bjørndalen, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø in Emil Hegle Svendsen so zmagovalci moške biatlonske štafete v nemškem Ruhpoldingu na 4 x 7,5 kilometra. Drugo mesto so z zaostankom 14 sekund osvojili olimpijski prvaki Rusi, tretje pa Avstrijci, ki so zaostali dobrih 35 sekund.

V slovenskem taboru razočarani

Slovenci so v težkih razmerah ob rahlem sneženju osvojili skromno 16. mesto. Klemen Bauer je v svoji predaji končal kot 16., Jakov Fak je z odličnim nastopom štafeto pripeljal na četrto mesto, a je Rok Tršan po dveh kazenskih krogih nazadoval na 16. Miha Dovžan pa je to uvrstitev obdržal. Slovenija je zaostala štiri minute.

»Klemnu se zdaj v januarja pozna pomanjkanje treningov in posledice bolezni, a kljub vsemu mislim, da je bila danes dosegljiva deseterica. Verjetno Rok ni povsem dobro ocenil razmer na strelišču in optimalno naredil korekcije, nato je izgubil še nekaj ritma, kar nas je vrglo nazaj,« je po tekmi povedal slovenski trener Tomaš Kos.

V soboto bosta na sporedu obe tekmi s skupinskim startom, a brez slovenske udeležbe.