EKIPNI SPRINT

Norvežanki do zlata, Višnarjeva in Razingerjeva deveti

Objavljeno 22. februar 2015 17.32 | Posodobljeno 22. februar 2015 17.32 | Piše: STA, S. U.

V moški konkurenci sta svetovna prvaka postala Norvežana Krogh in Northug.

FALUN – Norveški smučarski tekačici Ingvild Flugstad Østberg in Maiken Caspersen Falla sta na ekipnem sprintu na svetovnem prvenstvu v Falunu osvojili zlato odličje. Slovenki Katja Višnar in Nika Razinger sta nastopili v finalu deseterice, v njem pa sta osvojili deveto mesto.

Do srebra sta z zaostankom 8,17 sekunde pritekli Švedinji Ida Ingermarsdotter in Stina Nilsson, do brona pa Poljakinji Justyna Kowalczyk in Sylwia Jaskowiec, zaostali sta 8,48 sekunde.

Norvežana Finn Haagen Krogh in Petter Northug pa sta na svetovnem prvenstvu v ekipnem sprintu smučarskih tekačev v Falunu osvojila zlato kolajno. Za 5,64 sekunde sta za seboj pustila Rusa, ki sta tako prišla do srebra, in bronasta Italijana, ki sta zaostala 5,73 sekunde. Slovencev ni bilo na startu.