SVETOVNA PRVAKINJA

Neustavljiva Tina Maze vzela še drugo zlato

Objavljeno 10. februar 2015 00.13 | Posodobljeno 10. februar 2015 00.38 | Piše: P. Pa.

To je že tretje odličje za Tino Maze na tem prvenstvu.

BEAVER CREEK – Tina Maze nadaljuje izvrstne predstave na svetovnem prvenstvu v ameriškem Beaver Creeku. Po srebrni medalji v superveleslalomu in zlatu v smuku je osvojila še tretjo medaljo ter drugi naslov svetovne prvakinje na tem prvenstvu.

Super uspeh

»Ko sem videl začetni del, sem bil zelo zaskrbljen. Taka je, hoče zmagati,« je v prvem odzivu za TV Slovenija dejal Andrea Massi. Dodal je, da je bil smuk na zelo visoki ravni, kar se tiče predstave Mazeje, Fenningerjeve in Gutove. »Treba bo analizirati slalom. Ona in serviser sta opravila vrhunsko delo.« Massi je dejal, da je to neverjeten uspeh. »Tri kolajne na takem nivoju, je super uspeh.«

Andrea Massi je smučišče na koncu spet prevozil s slovensko zastavo. Zaradi mehkega snega je »šel na rit«. Pojasnil je, da se zdaj začenja bitka za zadnji kolajni. »Jutri bo pavza, ampak mi je nimamo. Tina bo trenirala slalom in veleslalom.«

»Kar živčna sem bila. Res sem bila nervozna. Ni bilo enostavno. Četudi imaš tako prednost, moraš vseeno smučati. Na začetku sem bila malo prazna, ampak je šlo,« je dejala v prvem javljanju za TV Slovenija. Tina je povedala, da so zjutraj smučali po ledu, zdaj pa po »čofti«. »Danes je bil težek dan. Zmago smo vsi pričakovali in je bil velik pritisk. Ja, če danes ne bi zmagala, bi izpadla smešno.« Povedala je, da je sicer že zelo utrujena, kar se pa rezultata tiče, pa se počuti izjemno. »Ni bilo lahko, ampak sem naredila, kar je bilo treba.«

Massi je pojasnil, da so že na začetku odločili, da Tina ne bo smučala v ekipni vožnji. »Če bi jutri tekmovala, bi bilo to fizično in psihično neizvedljivo.«

Vonnova v solzah

Mazejeva je na slalomski progi, ki jo je postavil njen trener Valerio Ghirardi, ohranila mirne živce ter kot zadnja ni podlegla pritiskom pričakovanj. V kombinaciji je bila v vodstvu že po smuku, svojo odličnost pa je potrdila še v slalomu. Skupno je osvojila svoje četrto zlato na svetovnih prvenstvih, s katerih ima še pet drugih mest.

Na drugem mestu je končala Avstrijka Nicole Hosp +0,22, na tretjem pa Michaela Kirchgasser 0,35. Anna Fenninger je bila četrta.

Da ko ne gre, pač ne gre, je z odstopom na slalomu pokazala Američanka Lindsay Vonn. Da ni tista prava Lindsey, se je videlo že v prvi vožnji, na smuku, ki ga je končala na sedmem mestu. Zaradi velikega razočaranja je Vonnova na koncu potočila tudi nekaj solz.

Odlično pa so se odrezale tudi ostale slovenske predstavnice. Ilka Štuhec je končala tekmo na sedmem mestu, Ana Bucik na 11., Brodnik Vanja pa na 12. mestu.