V SMUČINI

Marit Bjørgen 1., Jezerškova 19.

Objavljeno 01. december 2012 13.05 | Posodobljeno 01. december 2012 15.39 | Piše: D. P., STA

Vesna Fabjan je tekmo končala na 48. mestu (+1:23,0), Katja Višnar pa je bila 64. (1:39,2).

Norvežanka do nove zmage.

KUUSAMO – Norvežanka Marit Bjørgen je zmagovalka preizkušnje svetovnega pokala v smučarskih tekih s posamičnim startom na pet kilometrov v finskem Kuusamu. Najboljša Slovenka je bila Barbara Jezeršek na 19. mestu. Druga je bila Američanka Kikkan Randall, ki je za Bjørgnovo zaostala 22,7 sekunde, tretja je bila Rusinja Julija Čekaleva (+24,5).

Fabjanova in Višnarjeva skromni

Od Slovenk se je najbolje odrezala Jezerškova, ki je za zmagovalko zaostala 56,4 sekunde, Čebaškova je trideseterico ujela z zaostankom minute in osem sekund za končno 28. mesto. Vesna Fabjan je tekmo končala na 48. mestu (+1:23,0), Katja Višnar pa je bila 64. (1:39,2).

Tršan ni nastopil

Rus Aleksander Legkov je zmagovalec moške preizkušnje svetovnega pokala v smučarskih tekih s posamičnim startom na 10 km v finskem Kuusamu. Drugi je bil z zaostankom 6,8 sekunde Norvežan Petter Northug, tretje mesto pa je osvojil Francoz Maurice Manificat (+7,9). Slovenec Rok Tršan ni nastopil.