Kralji z Anžetom Kopitarjem klonili pred Chicagom

Objavljeno 02. junij 2013 09.22 | Posodobljeno 02. junij 2013 09.22 | Piše: STA, T. L.

Anže Kopitar je v 19 minutah in 10 sekundah ostal brez točke.

Anže Kopitar.

CHICAGO – Ekipa Los Angeles Kings je v prvi tekmi finala končnice zahodnega dela severnoameriške hokejske lige na gostovanju izgubila z moštvom Chicago Blackhawks z 1 : 2. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v 19 minutah in 10 sekundah ostal brez točke. Na vzhodnem delu je v prvi tekmi konferenčnega finala Boston Bruins v gosteh s 3 : 0 premagal Pittsburgh Penguins.

Igralci Los Angelesa, branilci naslova, so dvoboj s Chicagom, najboljšo ekipo rednega dela sezone, začeli z vodstvom, ko je Kanadčan Justin Williams zadel pet minut in 37 sekund pred koncem uvodne tretjine. Gostiteljem sta zmago zagotovila Patrick Sharp v 33. minuti in Slovak Marian Hossa z zadetkom tri minute in 53 sekund po izenačenju. V zadnji tretjini sta vratarja ostala nepremagana.