NHL

Kralji izgubili, Kopitar brez točke

Objavljeno 22. oktober 2013 10.56 | Posodobljeno 22. oktober 2013 11.00 | Piše: STA, R. T.

V hokejski ligi NHL so Los Angeles Kings v domači dvorani izgubili proti Calgary Flames z 2 : 3.

Anže Kopitar

LOS ANGELES – Slovenski hokejski zvezdnik v ligi NHL Anže Kopitar že 21 tekem zapored ni dosegel zadetka, a je v dosedanjem delu sezone zbral največ podaj pri Kraljih, osem. Tokrat so Los Angeles Kings doma gostili Calgary Flames in v zadnji minuti izgubili z 2 : 3; Kopitar je ostal brez točke.

Gostje so si zmago priigrali 29,7 sekunde pred koncem tekme, ko je T. J. Brodie dosegel odločilni gol z igralcem več na ledu. Hokejisti Calgaryja so si igralca več priigrali 2:12 minute pred koncem, ko je Dennis Wideman padel blizu ograde, ker ga je s palico nepravilno oviral prav Kopitar. Slednji je odigral slabih 20 minut tekme in v tem času štirikrat poskusil streljati na vrata nasprotnika, a neuspešno.

Brodie je pobral plešoči plošček in premagal domačega vratarja Jonathana Quicka za prvo zmago Calgaryja v zadnjih treh tekmah. Za Flames sta zadela še Mike Cammalleri in novinec Sean Monahan, vratar Karri Ramo pa je zaustavil 27 strelov.