BLATENJE

Košir zanika, da je kriv za minus smučarske zveze

Objavljeno 10. oktober 2014 12.27 | Posodobljeno 10. oktober 2014 12.27 | Piše: STA, D. P.

»Jaz sem odgovarjal le alpskemu zboru in izvršilnemu odboru,« pravi Košir in ocenjuje, da predsednik pooblastil sploh nima in lahko daje le predloge.

Jure Košir.

LJUBLJANA – Nekdanji slovenski smučarski as Jure Košir je v pogovoru za časnik Dnevnik zanikal navedbe, da je odgovoren za finančno luknjo Smučarske zveze Slovenije (SZS), ki naj bi jo bil pomagal soustvarjati v letih 2010 in 2011 kot predsednik zbora za alpsko smučanje pri SZS.

Precej bolj rdeče številke

Košir je funkcijo predsednika zbora in odbora za alpsko smučanje opravljal dobrih 16 mesecev. Ob imenu bronastega olimpijca se je pojavil pečat, da je zapustil alpsko smučanje v precej bolj rdečih številkah, kot so bile ob njegovem prevzemu funkcije, kar da potrjujejo tudi dejstva, poroča časnik.

»To absolutno zanikam. Individualne obtožbe o primanjkljaju posamezne discipline so v takšnem sistemu, kot ga ima Smučarska zveza Slovenije, neutemeljene,« pravi Košir in dodaja, da se v tem primeru lahko čutijo soodgovorne tudi kritik in član izvršilnega odbora Srečko Medven osebno ter hkrati vsi člani alpskega odbora. »Predsednik alpskega zbora absolutno ne more sprejemati avtonomnih odločitev. »Jaz sem odgovarjal le alpskemu zboru in izvršilnemu odboru,« pravi Košir in ocenjuje, da predsednik pooblastil sploh nima in lahko daje le predloge.

Odgovorni stalno zaposleni

Košir ne oporeka temu, da je finančna luknja v obdobju, ko je bil predsednik zbora, narasla, a dodaja: »Problem večjih odhodkov v času mojega delovanja je v tem, da so bili stroški tik pred sezono predstavljeni drugače, kot se je izkazalo.« K temu dodaja, da so bili proračuni postavljeni prenizko in so se odhodki za normalen način treninga morali povečati. Košir meni, da bi morali odgovornost za nastali položaj prevzeti tisti, ki imajo na zvezi stalne zaposlitve.

Bronasti olimpijec iz Lillehammerja 1994 zavrača tudi trditev, da je od Petrola prejel visoko provizijo za alpske smučarje, medtem ko je bila naftna družba sponzor SZS. »Svoje sodelovanje z agencijo CM Sports sem zboru predstavil volitvami. Provizije nisem dobil jaz osebno.« Kot še pravi, se je Petrol odločil, da bo sklenil tudi individualne pogodbe z nekaterimi tekmovalci in da je bil ta posel ločen od sponzorstva, ki ga je imel Petrol s SZS.

Znižati stroške poslovanja

Košir je ob tem opozoril tudi na nekatere nujne spremembe, saj je po njegovem mnenju precej finančnih rezerv še v svetovnih pokalih, ki jih gosti Slovenija. Sam je mnenja, da radikalne spremembe potrebuje tudi zveza, ki bi morala zmanjšati stroške poslovanja, opozarja pa prav tako, da zdaj ni čas za različne struje znotraj SZS.

Deli s prijatelji