Košir najhitrejši v kvalifikacijah, v finalu še Marguč

Objavljeno 22. januar 2015 13.00 | Posodobljeno 22. januar 2015 13.00 | Piše: STA, A. L.

V izločilnih bojih bo lahko izbiral progo.

Takole se je v četrtek veselil brona.

KREISCHBERG – Trenutno najboljšemu slovenskemu deskarju Žanu Koširju po kvalifikacijah paralelnega slaloma na svetovnem prvenstvu v Lachtalu kaže odlično. Tržičan je bil v seštevku dveh kvalifikacijskih voženj najhitrejši, tako da bo v izločilnih bojih izbiral progo.

Košir se bo v osmini finala pomeril z Nemcem Danielom Weisom. V izločilne boje se je od petih Slovencev uvrstil le še branilec naslova Rok Marguč, ki je dosegel 11. čas, njegov prvi tekmec pa bo štirikratni svetovni prvak Avstrijec Benjamin Karl.

Po prvi vožnji je dobro kazalo tudi Juretu Hafnerju (11. mesto), a je v drugo uvrstitev pokvaril, tako da se je moral zadovoljiti z 22. mestom. Tim Mastnak je bil 28., Jernej Demšar pa se ni uvrstil niti v drugo kvalifikacijsko vožnjo, zasedel je 37. mesto.

Brez finala je pri ženskah ostala Gloria Kotnik, bila je 24. Pri dekletih je bila sicer najboljša Rusinja Alena Zavaržina.