Košir četrti v paralelnem veleslalomu

Objavljeno 25. januar 2013 23.42 | Posodobljeno 25. januar 2013 23.43 | Piše: Ma. F., STA

Košir je bil le za las oddaljen od uspeha kariere.

Žan Košir.

STONEHAM – Slovenski deskar na snegu Žan Košir je na svetovnem prvenstvu v Stonehamu za las ostal brez odličja v paralelnem veleslalomu. Tekmovanje je končal na četrtem mestu. Zmagal je Avstrijec Benjamin Karl pred Italijanom Rolandom Fischnallerjem in Rusom Vicom Wildom.

Košir, ki je pred dvema letoma na paralelnem veleslalomu v španski La Molini zasedel šesto mesto, je bil danes le za las oddaljen od uspeha kariere. Četrto mesto je vseeno dober rezultat in lepa spodbuda pred nedeljskim slalomom, ki je Koširjeva ljubša disciplina. »Škoda tistega padca v polfinalu, mislim, da si je malo poškodoval križ,« je po tekmi povedal vodja ekipe Peter Kotnik.

Da je slovensko deskanje v svetovnem vrhu, sta potrdila tudi nekdanji svetovni prvak Rok Flander z osmim in dozdajšnjih svetovni podprvak Rok Marguč z 12. mestom. Že v kvalifikacijah je obstal Jernej Demšar z 28. mestom.