Kopitarjevi poraženi po podaljšku

Objavljeno 31. marec 2013 10.08 | Posodobljeno 31. marec 2013 10.08 | Piše: STA, D. P.

Los Angeles je peti na lestvici zahodnega dela lige z 41 točkami, eno manj ima San Jose, za dve pa zaostaja Detroit.

Anže Kopitar

LJUBLJANA – Minnesota Wild je v severnoameriški hokejski ligi NHL po kazenskih strelih doma premagala ekipo Los Angeles Kings, branilce naslova, s 4 : 3. Za poražene goste je Anže Kopitar, slovenski športnik lanskega leta, v 22 minutah in 34 sekundah enkrat uspešno podal za zadetek in neuspešno sprožil strel na vrata tekmecev.

Minnesota je v drugem zaporednem tekmovalnem večeru in na peti tekmi v osmih dnevih zaostajala že za dva zadetka (1 : 3). Nato je izsilila podaljšek, v katerem ni bilo golov. V kazenskih strelih so vsi trije igralci domačih zadeli, poskus kapetana Dustina Browna pa je vratar gostiteljev Niklas Backstrom ubranil in tako odločil dvoboj. Brown je bil sicer strelec prvega gola na tekmi v osmi minuti, ko je bil med podajalci Kopitar.

Los Angeles je zdaj peti na lestvici zahodnega dela lige z 41 točkami, eno manj ima San Jose, za dve pa zaostaja Detroit. Minnesota ima 44 točk in je na tretjem mestu z enakim izkupičkom, kot ga ima četrtouvrščeni Vancouver.