NHL

Kopitarjevi Kralji poraženi, v finale gredo Chicago Blackhawks

Objavljeno 09. junij 2013 10.08 | Posodobljeno 09. junij 2013 10.08 | Piše: STA, P. J.

Peta tekma se je končala po dveh podaljških.

CHICAGO – Hokejisti Los Angeles Kings so v peti tekmi finala zahodnega dela severnoameriške hokejske lige (NHL) po dveh podaljških izgubili z ekipo Chicago Blackhawks s 3 : 4. Slovenski reprezentant Anže Kopitar in soigralci so tako izpadli s skupnim izidom z 1 : 4 v zmagah in ne bodo mogli braniti Stanleyjevega pokala, ki so ga osvojili lani.

Srečanje v Chicagu je odločil Patrick Kane, najboljši posameznik, ki je svoj tretji gol na tekmi dosegel osem minut in 20 sekund pred koncem drugega podaljška. Kopitar je bil prvi igralec poraženih branilcev naslova, saj je zadel gol za izenačenje na 2 : 2 v 44. minuti dvoboja, ter bil podajalec deset sekund pred koncem rednega dela igre, ko je Mike Richards izenačil na 3 : 3 in s tem Los Angelesu priboril podaljšek.

Chicago se bo v velikem finalu lige za naslov prvaka pomeril z ekipo Boston Bruins, ki je premagala moštvo Pittsburgh Penguins s 4 : 0 v zmagah.