NEUSPEH

Kopitar zgrešil kazenski strel, Kralji izgubili

Objavljeno 19. januar 2014 09.42 | Posodobljeno 19. januar 2014 09.42 | Piše: STA, A. L.

Tatar je bil edini uspešen izvajalec kazenskega strela.

LOS ANGELES – Moštvo Los Angeles Kings je ponoči v severnoameriški hokejski ligi izgubilo v gosteh pri ekipi Detroit Red Wings po kazenskih strelih z 2 : 3. Kopitar je odprl kazensko loterijo za Kralje, potem ko je za domače zadel Tomaš Tatar, a je bil vratar Detroita Jimmy Howard uspešnejši. Tatar je bil sicer edini uspešni izvajalec kazenskega strela.

Izkazal se je domači vratar

Los Angeles je povedel z zadetkom Mika Richardsa v 30. minuti tekme, a je že 41 sekund kasneje izenačil Henrik Zetterberg. Nato je za novo vodstvo gostujočega moštva poskrbel Jeff Carter nekaj več kot dve minuti pred koncem. Domače moštvo je potem v izdihljajih tekme, 26 sekund pred koncem, poskrbelo za podaljšek z zadetkom Niklasa Kronwalla. Pri kazenskih strelih pa se je izkazal domači vratar, ki je zaustavil vse tri poskuse Kraljev.

Los Angeles s 64 točkami ostaja na šestem mestu zahodne konference ter ima 15 točk manj od vodilnega Anaheima.