HOKEJ

Kopitar s tremi podajami do zmage

Objavljeno 04. maj 2014 09.46 | Posodobljeno 04. maj 2014 09.46 | Piše: STA, K. K.

Kralji so v gosteh po podaljšku s 3 : 2 premagali Račke in v drugem krogu zahodnega dela končnice lige povedli z 1 : 0.

Anže Kopitar.

ANAHEIM – Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh po podaljšku s 3 : 2 premagala Anaheim Ducks in v drugem krogu zahodnega dela končnice lige povedla z 1 : 0. Eden najzaslužnejših za zmago je bil Anže Kopitar, ki je dosegel tri podaje. Na vzhodnem delu je na 1 : 1 izenačilo moštvo Boston Bruins po zmagi proti Montrealu s 5 : 3.

Slovenski zvezdnik Kopitar je najprej podal za gol, ki ga je Alec Martinez za vodstvo gostov z 1 : 0 dosegel v 10 minuti, nato pa še za odločilna zadetka Slovaka Mariana Gaborika. Ta je na 2 : 2 izenačil vsega sedem sekund pred koncem rednega dela, nato pa je zadel še po 12 minutah in 17 sekundah podaljška in odločil srečanje. Gaborik je na tekmi dosegel dva gola in podajo in bil razglašen za igralca tekme.