LIGA NHL

Kopitar in kralji so ga spet polomili doma

Objavljeno 11. maj 2014 12.34 | Posodobljeno 11. maj 2014 12.39 | Piše: STA, R. T.

Hokejisti Anaheima so v polfinalu zahodne konference NHL v gosteh izenačili izid v zmagah z 2 : 2.

LJUBLJANA – Četrto tekmo polfinala zahodne konference hokejske lige NHL med Los Angelesom in Anaheimom je znova dobila gostujoča ekipa, ki je tokrat zmagala z 2 : 0. Racmani so v Staples Centru zmagali drugič zapored in tako izid v zmagah izenačili na 2 : 2, Anže Kopitar pa je prvič na tekmi končnice ostal brez točke.

Gola pred 18.489 gledalci v Staples Centru sta za Anaheim dosegla Devante Smith-Pelly in Ryan Getzlaf v prvi tretjini.

Serija se zdaj znova seli v Honda Center v Anaheim, kjer bo peta tekma na sporedu v noči na torek po slovenskem času.

V tekmi vzhoda so Boston Bruins prekinili mrtvi tek z Montreal Canadiens in po zmagi s 4 : 2 zdaj v skupnih zmagah vodijo s 3 : 2. Montreal je moral tako premoč priznati drugič zapored. Prvi gol za Boston je dosegel Carl Soderberg, Reilly Smith in Jarome Iginla sta povišala že na 3 : 0, Loui Eriksson je v zadnji tretjini zadel za 4 : 1. Gola za Montreal sta prispevala Brendan Gallagher in P. K. Subban. V noči na torek bo šesto tekmo gostil Montreal, ki mora nujno zmagati, če želi ostati v igri, medtem ko Boston lovi preboj v konferenčni finale.