LIGA NHL

Kopistar 14 tekem brez zadetka

Objavljeno 24. april 2013 11.16 | Posodobljeno 24. april 2013 11.16 | Piše: STA, R. T.

Slovenski hokejist v dresu moštva Los Angeles Kings je nazadnje doživel poraz proti Minnesoti Wild.

Anže Kopitar

MINNEAPOLIS – Slovenski hokejist Anže Kopitar je v ligi NHL, kjer se še odloča o potnikih v končnico, z moštvom Los Angeles Kings gostoval v Saint Paulu. Domači hokejisti Minnesota Wild so slavili zmago z 2 : 1 in si s tem podaljšali upanje na nadaljevanje prvenstva. Kralji so si že pred tem zagotovili nastope v končnici oziroma play offu.

Gostitelji so v dvorani Xcel Energy Center oba gola za zmago dosegli že v uvodni tretjini, ko sta v razmiku 16 sekund zadela Charlie Coyle in Cal Clutterbuck ter po petih zaporednih domačih porazih pomagala Minnesoti do zmage in ohranila upanje na končnico.

Edini zadetek za goste je prispeval Jeff Carter, ki je vratarja Niklasa Backströma premagal s svojim 26. golom to sezono. Kapetan Kraljev Kopitar je odigral nekaj več kot 21 minut tekme, v tem času pa proti vratom tekmeca sprožil le en poskus. S tem se je črni niz brez doseženega zadetka podaljšal že na 14 zaporednih tekem.