Kaj je po slabi uvrstitvi povedala Tina Maze

Objavljeno 25. oktober 2014 16.06 | Posodobljeno 25. oktober 2014 16.06 | Piše: A. L.

Pridejo tudi boljši dnevi, pravi naša najboljša smučarka.

Tinin zadnji slalom v letošnji sezoni se ni izšel po njenih željah.

SÖLDEN – Naša edina smučarka, ki se je na veleslalomski tekmi v Söldnu uvrstila v finalno vožnjo, a tudi ona s slabšo uvrstitvijo od pričakovane (22. mesto), Tina Maze je po tekmi dejala: »Lahko samo rečem, da je slab dan. Dejstvo je, da je bila proga izjemno težka, pogoji na meji. Levi zavoj mehak, desni čisti beton ...«

Za Val 202 je povedala, da je poskušala ujeti ritem, a ji to ni uspelo. Boj z ledeniško progo je tako tokrat izgubila.

V svoji karieri je bila Tina znana, da je po slabši prvi vožnji v drugi 'smuči spustila' in napadla. Kaj se je zgodilo tokrat? »Nisem več sposobna tega delati. Potegniti ven vso jezo ali kar koli me je že pripeljalo, da sem naredila tisto eno spremembo. Zdaj tega nisem več sposobna. Ko me ni, me ni,« je dejala in dodala, da enostavno ne more biti vedno na vrhuncu. »Zdaj sem v obdobju, ko to nisem. Ampak pridejo boljši dnevi. Zaradi tega se ne sekiram preveč.«